Uudised

1. muusika- ja kunstifestival „PIME“ 2023

10. septembril kell 12-20 Tondi 8A hoovis ja majas. 

PIME seob kokku muusika, tänavakunsti ja pimedate/vaegnägijate kogukonna.
Festival toimub koostöös majas tegutsevate ettevõtetega - Blind Sound muusikastuudio ning värvi- ja kunstipood Spekter ning paljude vabatahtlike kaasabil.
Soeta pilet Fientast: https://fienta.com/et/muusika-kunstifestival-pime 
• Tavapilet 10 €
• Sooduspilet (13-18-aastased noored, tudengid, pensionärid) 7 €
• Vabapilet- Tasuta ( Kuni 12-aastased lapsed, erivajadustega inimesed ja nende saatjad)
• Toetaja pilet (25.00-300 €)
Või toeta Hooandjas: https://www.hooandja.ee/projekt/festival-pime
Üritusel kohapeal saab arveldada ja soovi korral ühingut toetada sularahas.
Pileti tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni-, koolitus- ja töövõimalusi.

31.08.2023
2. Kutsume pimedaid ja vaegnägijaid jagama oma liikumiskogemusi!

„Tead, mis minuga eile juhtus?“ Kas olete selliseid lugusid kuulnud või ise rääkinud? Või olete rääkida tahtnud, kuid rääkimine on katki jäänud, kuigi lugu olnuks igati rääkimist väärt? Nüüd on sellisteks lugudeks just õige aeg!

2023. aasta 10. oktoobrini kogub Põhja-Eesti Pimedate Ühing nägemispuudega inimeste liikumisel juhtunud lugusid.

 

Kogutud lugusid kavatseme jagada võimalikult laialt, kasutades selleks erinevaid platvorme: meie ühingu koduleht ja Facebooki leht, infoleht „Kuukiir“ või podcast „Lihtsalt pime“, Põhja-Eesti Pimedate Ühing leiab igale loole sobiva. Võib-olla jõuab mõni lugudest aga hoopis Terateatri järgmisesse lavastusse?

Nii aitame kõik koos teistel inimestel paremini mõista, millised on pimedate ja vaegnägijate ees seisvad väljakutsed ja võimalused ning kuidas saab ühiselt luua kõigile ligipääsetavamat keskkonda.

Olgu teie liikumisega seotud lood siis kirgastavalt inspireerivad, teisi hoiatavad või harivalt informatiivsed - võtame kõik vastu.

02.08.2023
3. Kevadpidu

2. mail toimub PPÜ saalis Kevadpidu kultuuriprogrammi ja kapituulutusega!

Kindlasti on sul kapis terve rida esemeid, mis on uue peremehe ootel. Selleks korraldamegi enne kevadkontserti “kapi tuulutuse”. Riided peavad olema puhtad ning terved! Anname sulle suurepärase võimaluse oma väljapanekut ise tutvustada. Riided, mis ei leidnud uut omanikku, palume pärast üritust taas kaasa võtta. Riideid võib kinkida või müüa, oleme rõõmsad kui müügitulu südame järgi PPÜ annetuskasti jõuab.

Selleks, et teaksime kui palju kapituulutajaid kokku tuleb, palume end registreerida ulrika@ppy.ee  või telefonidel 6748 945, 555 70848. Viimane registreerimise päev on neljapäev 27.04.

Kevadpeo kava:

16.00. Riiete ja muude esemete väljapanek

16.30. Kapituulutus ning PPÜ keraamika ja vaipade näitus-müük

18.00 Kultuuriprogramm: esinevad PPÜ lauluansambel PÜÜ, dirigent Kaia Kattai; Terateater, lavastaja Andres Popovi juhendamisel; külalisena astub lavale Udmurdi ansambel Oðmeð, juhendaja Pavel Kutergin.

19.00. Kohvilaud. Saadaval tee ja kohv.

Kaasa võtta hea tuju, äraandmist ootavad riided ja koduseid suupisteid!

19.04.2023
4. Pidulik galakontsert, 04.12.

Pühapäeval, 4. detsembril algusega kell 15:00

Mustpeade maja Valges saalis, Pikk tänav 26

Pidulik galakontsert

PER ASPERA AD ASTRA

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu Puhkpilliorkester 65

1957-2022

Maestro Vello Loogna dirigendina 55

1967-2022 

Sissepääs tasuta. Toetab Eesti Kultuurkapital.

Kõik on oodatud!

01.12.2022
5. "PPÜ 1922-2022" raamatuesitlus ja KINGILAAT

Teisipäeval, 22. novembril algusega kell 15:00 toimub „PPÜ 100“ raamatuesitlus!

Vestlevad raamatu koostajad ning muusikaliste vahepaladega esinevad ühingu liikmed Maarja-Liis Orgmets ja Indrek Kaljumäe. Terateater kannab ette luulepõlmiku Eesti luuletajate teostest.
Saadaval on autorite autogrammidega trükisoojad raamatud!
 

Sündmusele järgneb kohvipaus ja kell 17 – 19 toimub PPÜ saalis suur kingilaat, kust võib aegsasti varuda saabuvateks pühadeks meie inimeste käsitööna valminud keraamikat, vaipu ja teisi kauneid taieseid.
Olete väga oodatud!

15.11.2022
6. PIME festivali järelkaja

Põhja-Eesti Pimedate Ühing tänab PIME festivali kõiki korraldajaid, esinejad, tänavakunstnikke, vabatahtlikke abilisi ja toetajaid!

Üritust külastas üle 300 inimese, lisaks festivali toimumisega mingit pidi seotud (korraldajad, esinejad, kunstnikud, abilised) - ligikaudu 100 inimest.

Festivali raames kogusime annetusi üle 1000 euro. 

Üritust rahastas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ning Aktiivsete Kodanike Fond. Aktiivsete Kodanike Fondi toetusi vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Toetasid Selver, JJ Decaux, Linnaekraanid, Clear Vision, Inspired McCann, Eesti Rahvusringhääling, Piletikeskus ja Montana Colors.

27.09.2022
7. Valge kepi päev PPÜs

14. oktoobril, reedel, tähistab Põhja-Eesti Pimedate Ühing rahvusvahelist valge kepi päeva. Sellega seoses on Tondi 8A majas terve päev erinevaid üritusi.

27.09.2022
8. Heategevuslik Muusika ja kunstifestival "PIME"

Juba sellel laupäeval, L. 27. augustil toimub meie majas ja hoovis, Tondi 8a, Tallinn, heategevuslik Festival “PIME”, kus kohtuvad muusika, kunst ja pimedus.

Festivalil esinevad: 2022a naisartist Yasmyn, TommyBoy &Typicalflow, DJ Paul Oja, Põhja-Eesti Pimedate Ühingu liikmed Maarja-Liis Orgmets (laul), Indrek Kaljumäe (kitarr) ja Elisabeth Egel (klaver).

Lisaks Spektri Tänavakunsti Jämm, Põhja-Eesti Pimedate Ühingu Käsitöölaat. Pimerada. Terateatri näitus-lavastus „Aja pimedad pildid“. Muusikute kirbuturg ja palju muud põnevat!

Sisepääsu lunastamine festivalile on südametunnistuse järgi. Pileti tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni- koolitus- ja töövõimalusi.

Tule lahuta meelt ja tee head!

23.08.2022
9. PPÜ 100. juubeliaasta ning suuremad renoveerimisprojektid

Aitäh Sulle! 

Nägemispuudega inimesed on südamest tänulikud Sinu toetuse eest Põhja-Eesti Pimedate Ühingule!
Meie ühing sai tänavu kevadel 100-aastaseks! Juubeliaastal soovime vaadata tagasi ning avaldada tänu oma toetajatele! Kutsume osa võtma meie juubeliüritustest ja anname ülevaate oma renoveerimisprojektidest. Loe lisaks allpool!

 Tänu Sulle saame ellu viia oma missiooni, toetada nägemispuudega inimesi ühiskonda lõimumisel, tagamaks nende võrdväärne toimetulek ning kaasatus.

PPÜ-sse kuulub 430 nägemispuudega inimest üle Eesti ning oma tegevusega puudutame me kaudselt tuhandeid inimesi, sest pakkudes töö- ja rehabilitatsioonivõimalusi ei jää nägemispuudega inimene koduseinte vahele põdema.

Helen Künnap
Põhja-Eesti Pimedate Ühing
Tegevjuht

 

11.07.2022
10. Pressiteade - PIME festival

Laupäeval, 27. augustil kell 11-22 kutsub Põhja-Eesti Pimedate Ühing oma territooriumil (Tondi 8A, Tallinn) toimuvale heategevuslikule kunsti- ja muusikafestivalile PIME (Pimedate Inimeste Maja Esitlus), kus kohtuvad muusika, kunst ja pimedus.

Festival toimub koostöös majas tegutsevate ettevõtetega - Blind Sound muusikastuudio ning värvi- ja kunstipood Spekter.

Festivali eesmärgiks on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) maja ja selles toimuvate tegevuste tutvustamine laiemale üldsusele.

Tänavune festival kuulub ka ühingu 100. juubeli ürituste sarja.

Pileti tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni-, koolitus- ja töövõimalusi.

30.06.2022
11. PPÜ uus juhatuse koosseis

Alates juunist on Põhja-Eesti Pimedate Ühingul uus juhatus koosseisus:

Janne Jerva

Margus Kiin

Viktor Paring

Jaanus Riimets

Artur Räpp

Juhatuse valimised toimusid 21. mail, ühingu üldkoosolekul, kuid volitused algasid 1. juunil, täpselt nagu eelmise juhatuse volitusedki.

Juhatus tänab Ahti Tompi ja Kert küla, kes panustasid palju juhatuse eelmise koosseisu töösse!

03.06.2022
12. Ohutuse koolitus 31.05.2022 Tondil

PPÜ ja NIRK kutsuvad koolitusele „Turvalisuse ja ohutuse alaste teadmiste ja oskuste tõstmine pimedatele ja vaegnägijatele“ teisipäeval 31.05.2022, Tondi 8a II korrus. Koolitust viib läbi Külli Kärt. Registreeruda saab kahte gruppi, orienteeruv algus kell 10:00 või 10:30 e-posti aadressil jannejerva@gmail.com või telefonil 5575310. Koolituse pikkus on üks tund, mis koosneb praktilisest osast ja loengu poolest. Käsitletavad teemad hõlmavad turvalisust kodus ja ohutust liikumisel.

Olete oodatud!

Koolitust rahastatakse tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“.

23.03.2022
13. PPÜ sai 27 pikaajalise kaitstud töötamise (PKT) teenuse kohta

PPÜ sai 27 pikaajalise kaitstud töötamise (PKT) teenuse kohta.

Kui tunnete antud töötamise vastu huvi, siis pöörduge konsultatsiooniks ja sobivuse välja selgitamiseks - Ulrika Tint telefon: 55 570 848 või e-post: ulrika@ppy.ee

04.03.2022
14. PPÜ 100. tegevusaasta
Täna, 3. märtsil 2022. aastal on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu suur juubelisünnipäev, täitub meie 100. tegevusaasta.
Palju õnne meie liikmetele!
Südamlikud tänud vabatahtlikele, annetajatele ja rahastajatele, kes on meie tegevusi aastakümnete jooksul toetanud ja meile kaasa elanud!
Tule osale Põhja-Eesti Pimedate Ühingu juubelisündmustel.
03.03.2022
15. Ohutuse koolitus 09.02.2022 Tondil

PPÜ ja NIRK kutsuvad koolitusele „Turvalisuse ja ohutuse alaste teadmiste ja oskuste tõstmine pimedatele ja vaegnägijatele“ kolmapäeval 09.02.2022, Tondi 8a II korrus. Koolitust viib läbi Külli Kärt. Registreeruda saab kahte gruppi, orienteeruv algus  kell 10:00 või 10:30 e-posti aadressil jannejerva@gmail.com või telefonil 5575310. Viimane registreerumise päev on 07.02.2022. Koolituse pikkus on üks tund, mis koosneb praktilisest osast ja loengu poolest. Käsitletavad teemad hõlmavad turvalisust kodus ja ohutust liikumisel.

Olete oodatud!

Koolitust rahastatakse tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“.

03.02.2022
16. PPÜ taskuhäälingu käivitamine

Põhja-Eesti Pimedate Ühing käivitas oma taskuhäälingu nimega "Lihtsalt pime". Podcast on kuulatav lehel https://lihtsaltpime.ppy.ee/.

Esimene episood on kuulamiseks kättesaadav!

02.02.2022
17. PPÜ jõulutervitus

Põhja-Eesti Pimedate Ühing soovib kõigile kauneid pühi ja meeleolukat aastavahetust!
Uuesti alustame vastuvõttudega 04.01.2022.

P.S. Pühadesoovi all oleva pildi kirjeldus:

Punase katusega kahe väikese aknakesega keraamiline maja. Majakese akendest paistab küünlavalgus ja maja katusele on maalitud orav. 

22.12.2021
18. PPÜ maja territooriumil videovalve

PPÜ maja territooriumil on nüüd videovalve. Oma inimeste ja maja ümbruse turvalisuse tõstmiseks paigaldasime kaks valvekaamerat, mis jälgivad territooriumile sisenemise ala koos väravaga. Tööd teostas Skarabeus Julgestusteenistus OÜ.

Videovalve panekut PPÜ maja territooriumil rahastati tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“.

25.11.2021
19. Sügiskontsert "Põhjamaa - mu sünnimaa" ja Maestro Vello Loogna 80+ 19.11.2021

R 19. novembril kell 18:00 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis sügiskontsert "Põhjamaa - mu sünnimaa", millega tähistatakse Maestro Vello Loogna eelmise aasta 80 juubelit ning kus esinevad PPÜ puhkpilliorkester ja ansambel, Türnpu meeskoor, naiskoor Nõmme, rivitrummarite rühm, helilooja Avo Tamme, Priit Põldma, Ants Nuut jt solistid.

Sissepääs on tasuta.

Kontserdi toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

10.11.2021
20. Pääsküla raba matk 10.11.2021

K 10. novembril toimub Pääsküla raba matk. Matkajuht on Clelia Piirsoo. Koguneme kell 10:00 Hiiu bussipeatusesse Nõmmel, Hiiu suund. Osamaks on 2 eurot, kestus 3h.

Registreerida saab e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefoni 555 70848. Registreerimise viimane päev on 08.11.2021.

4 km pikkune rada kulgeb mööda pinnase- ja laudradu läbi erinevate metsatüüpide, üle kanalite ja allikate. Männikupoolses osas asub 10 meetri kõrgune vaatetorn. Rada on kuiva jalaga läbitav igal aastaajal.

Olete oodatud!

Matka rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

03.11.2021