Kõhutants PPÜ-s

17.09.2021

Alustame kõhutantsu trennidega. Esimene tund toimub 21.09, teisipäeval algusega kell 16:00 ühingu saalis. Esimese nelja korra tunni pikkuseks on 1,5 tundi. Osamaks korra eest on 1,50 eurot, hiljem jätkuvad ühe tunnised treeningud. Siis on osamaks 1 euro korra eest või neli eurot kuus. Treeneriks on Liina Remmelg. Palume eelnevalt registreerida e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Viimane registreerimise päev on 20.09. Selga sportlik riietus võis siis idamaine või hoopis pidulik ja kui võimalik puusale sall, meeleolu loomiseks. Jalga suss või sokk, et oleks kontakt põrandaga.

Kõhutants pärineb Lähis-Idast, sh. Egiptus, Türgi, Liibanon, Saudi Araabia, Põhja-Aafrika jne. Tants on levinud samuti Kesk-Aasias ning nomaadikultuurides (beduiinid ja mustlased). Kõhutants on improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid.

Tantsutunni eesmärk on õppida oma keha tundma hoopis uuest aspektist ning avastada enda jaoks mõnus liikumisvõimalus. Kõhutantsus kasutatavad liikumised on täiesti kehaomased ning treenivad kogu keha üldiselt. Pehmed ja lainetavad liigutused annavad lihastele ja liigestele kerge koormuse ning samal ajal vabastavad neis olevatest pingetest. Väristused, löögid ja jõulisemad liikumised aga annavad rohkem koormust. Õpitakse erinevaid liikumisi muusikasse kombineerima. Kõhutants on suurepärane treening nii naistele kui ka meestele: see on lõbus, loominguline ja kasulik ning aitab lõdvestuda ja veidikeseks eemalduda argielu stressist. Vanus ega kehakuju pole kõhutantsus olulised. Tähtis on tahe.

Foto allikas: Zahira koduleht

Projekti rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Olete oodatud meie majja, osalema erinevates tegevustes, kui oled terve.

Majas palun kanna maski. Vajadusel käte desifitseerimisvahendid on ühingu poolt.

Tuletame meelde, et meie Tondi 8a territooriumil on tasuline parkimine. Kui võtad osa mõne ringi tegevusest või osaled muul moel ühingu töös, siis ühingus viibimise ajaks vormistame tasuta parkimise.