Kutsume pimedaid ja vaegnägijaid jagama oma liikumiskogemusi!

02.08.2023

„Tead, mis minuga eile juhtus?“ Kas olete selliseid lugusid kuulnud või ise rääkinud? Või olete rääkida tahtnud, kuid rääkimine on katki jäänud, kuigi lugu olnuks igati rääkimist väärt? Nüüd on sellisteks lugudeks just õige aeg!

2023. aasta 10. oktoobrini kogub Põhja-Eesti Pimedate Ühing nägemispuudega inimeste liikumisel juhtunud lugusid.

Kõik lood sobivad. Olgu teie liikumiskogemused siis head või halvad, üsna tavalist moodi käimised või päris suured seiklused. Olgu need käigud käidud üksi valge kepiga, juhtkoeraga, saatjaga või võtsite appi selle vähese nägemise, mis teil järgi on. Väga hea, sobib. Teie lood võivad olla kirja pandud e-tekstina, tehtud helisalvestusena või kasvõi videona üles võetud. Miks mitte teha ka ilmekas fotoseeria, kui keegi teile pildistamisel appi tuleb. Ikka sobib. Jagage meiega, milliseid olukordi olete liikumisel kohanud ning milliseid emotsioone neil käimistel kogenud. Olete ehk kogenud mõnda naljakat või põnevat seika? Võib-olla on teie valge kepp aidanud teil avastada uusi kohti või leida uusi tuttavaid või tekitanud hoopiski täiesti unustamatuid hetki.

Teie jagatud lood aitavad tõsta meid ümbritsevate inimeste teadlikkust ja suurendada mõistmist vaegnägijate ning pimedate inimeste igapäeva toimetuleku ja liikumise kohta. Teie jagatud kogemused võivad inspireerida teisi inimesi. Need aitavad kaasa suurema teadlikkuse loomisele.

Kogutud lugusid kavatseme jagada võimalikult laialt, kasutades selleks erinevaid platvorme: meie ühingu koduleht ja Facebooki leht, infoleht „Kuukiir“ või podcast „Lihtsalt pime“, Põhja-Eesti Pimedate Ühing leiab igale loole sobiva. Võib-olla jõuab mõni lugudest aga hoopis Terateatri järgmisesse lavastusse?

Nii aitame kõik koos teistel inimestel paremini mõista, millised on pimedate ja vaegnägijate ees seisvad väljakutsed ja võimalused ning kuidas saab ühiselt luua kõigile ligipääsetavamat keskkonda.

Olgu teie liikumisega seotud lood siis kirgastavalt inspireerivad, teisi hoiatavad või harivalt informatiivsed - võtame kõik vastu.

Lisage palun oma loole ka oma nimi ja märkige, kas soovite loo jagamisel kasutada oma nime, eesnime või jääda anonüümseks. Palume teiste inimeste puhul kasutada muudetud nimesid.

Jagage oma kogemuslugusid meiega e-posti aadressil: ppy@ppy.ee.

Samuti nutitelefoni rakenduse Whatsappi grupis Tehnika ja sotsiaal, mille liitumissoov palun saata e-posti aadressile: vickctor@gmail.com

Samas on oodatud ka täpsustavad küsimused, kui neid peaks tekkima.
Lugusid kogume kuni 10. oktoobrini 2023.

Olge hoolivad ja julged ning jagage oma kogemusi. Iga kogemus loeb!