PPÜ 100. juubeliaasta ning suuremad renoveerimisprojektid

PPÜ 100. juubeliaasta ning suuremad renoveerimisprojektid
11.07.2022

Aitäh Sulle! 

Nägemispuudega inimesed on südamest tänulikud Sinu toetuse eest Põhja-Eesti Pimedate Ühingule!
Meie ühing sai tänavu kevadel 100-aastaseks! Juubeliaastal soovime vaadata tagasi ning avaldada tänu oma toetajatele! Kutsume osa võtma meie juubeliüritustest ja anname ülevaate oma renoveerimisprojektidest. Loe lisaks allpool!

 Tänu Sulle saame ellu viia oma missiooni, toetada nägemispuudega inimesi ühiskonda lõimumisel, tagamaks nende võrdväärne toimetulek ning kaasatus.

PPÜ-sse kuulub 430 nägemispuudega inimest üle Eesti ning oma tegevusega puudutame me kaudselt tuhandeid inimesi, sest pakkudes töö- ja rehabilitatsioonivõimalusi ei jää nägemispuudega inimene koduseinte vahele põdema.

Helen Künnap
Põhja-Eesti Pimedate Ühing
Tegevjuht

Suuremad teostatud renoveerimisprojektid

Põhja-Eesti Pimedate Ühingul on aastaid olnud üks suur unistus. Luua meie Tondil asuvasse majja üle-eestiline sotsiaalse ettevõttena toimiv pimedate ja vaegnägijate tugisüsteem, kus ühes majas on nii rehabiliteerimis-, koolitus- ja tegevuskeskus kui ka toetatud töö keskus

Meid on järjepidevalt toetanud head inimesed vabatahtliku tööga ning annetajad meie kodulehe annetussüsteemi kaudu: https://ppy.ee/est/kuidas-aidata/.

Iga 5 ja 10 eurot aitavad meid lähemale meie eesmärgi saavutamisele, sest teostame oma projekte jõudumööda ning iga panus aitab meil korrastada ruume, mis on abiks nägemispuudega inimestele või aitavad meid sotsiaalses ettevõtluses.

Suure panuse renoveerimisse andis Eesti rahvas ka ETV 2011. aasta heategevusliku saate Jõulutunnel kaudu, kus koguti annetusi PPÜ toetuseks.

Tänu annetustele saime tellida 2012. aastal hoone rekonstrueerimise projekti (maksumus 70 200 €). Projekti olemasolu võimaldab meil rahataotlusi esitada ja sihipäraselt renoveerida.

Aegamööda oleme renoveerinud ligikaudu 600 m2  ulatuses tegevuskeskuse ruume, näiteks:

2013 - pimemassööride töö- ja koolituskeskuse I etapp. Maksumus 72 000 €. 

2016 - keraamikaklass koos ahjuruumiga. Maksumus 34 527 €. 

Juuni 2017 - mai 2018 spordisaal koos WC ja duširuumiga ning käsitööruum. Lisaks paigaldati ruumide vahelisse koridori tuletõkkeuksed. Maksumus 105 839,80 €

Täpsema ülevaate investeeringutest ja nende allikatest saab PPÜ kodulehelt.

Tulevikuplaanid? Jätkame renoveerimis- ja arendustöödega

2022 aastal on meil käsil tegevuskeskuse köögi renoveerimine ja kohandamine, maksumusega 15 000 €. Pärast valmimist on seal võimalik läbi viia kokanduse töötubasid, mille käigus õpivad nägemise kaotanud inimesed iseseisvalt köögis toimetama.

Hoone edasise rekonstrueerimisega on võimalik säästa kommunaalkuludelt ja suurendada tulu toovaid majanduspindu – muutes nii nägemispuudega inimeste tugisüsteemi sõltumatuks ning jätkusuutlikuks.

Edasised investeeringud hoonesse on aga võimalikud vaid välise toetuse abil.

Põhja-Eesti Pimedate Ühing ei saa riigilt stabiilset toetust. Me oleme end hoidnud toimivana erinevate vahenditega, sh annetused, toetusfondid ja äripindade rent PPÜ-le kuuluvas majas.

Kui soovid meie köögiprojektile hoogu anda, saad panustada nii:

Ülekanne Põhja-Eesti Pimedate Ühing kontole

EE722200221052069616 Swedbankis

Selgituseks: Köök

Heategevuslik kunsti- ja muusika festival "PIME"

27. augustil 2022 toimub Tondi 8A hoovis ja majas heategevuslik kunsti- ja muusika festival PIME. Ürituse eesmärk on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu ja meie majas toimuva tutvustamine laiemale publikule.

Toimuvad:

* Hoovikontsertid;

* Uue graffiti väligalerii avamine;

* Kogemusrada "Elamused pimedas" - võimalus kogeda mitmeid tegevusi, millega pime inimene igapäevaelus kokku puutub. Võib leida vastused järgmistele küsimustele: kuidas pime liigub, arvutit kasutab, köögis toimetab, sporti teeb? Rada saab läbida silmaklappidega koos pimegiidiga.

* Ajalool põhinev lavastus-näitus „Aja pimedad pildid“, Terateater, lavastaja Jaanika Juhanson.

Lisaks:

* Käsitöölaat

* Tänavatoit