PPÜ 100. tegevusaasta

03.03.2022
Täna, 3. märtsil 2022. aastal on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu suur juubelisünnipäev, täitub meie 100. tegevusaasta.
Palju õnne meie liikmetele!
Südamlikud tänud vabatahtlikele, annetajatele ja rahastajatele, kes on meie tegevusi aastakümnete jooksul toetanud ja meile kaasa elanud!
Tule osale Põhja-Eesti Pimedate Ühingu juubelisündmustel
1) Podcasti uus episood
Kohe-kohe on välja tulemas meie taskuhäälingu „Lihtsalt pime“ teine episood, milles värske ühingu liige, ajakirjanik Maarja-Liis Orgmets vestleb vanahärra Vello Vartiga. Vello Vart on ühingu liige 1957. aastast, on osalenud aastaid PPÜ töös juhatuse liikmena ja kroonika kirjutajana. Samuti puhkpilliorkestris alates 1963. aastast ja solistina alates 1971. aastast. Töötanud punktkirjas raamatute valmistajana ning punktkirja õpetajana.
Podcasti episoodid leiad siit: https://lihtsaltpime.ppy.ee/
2) Juubelipidu
Juubelipidu saab toimuma Tondi 8A majas, 2022. a. mai kuus.
Täpsem info avaldatakse jooksvalt.
3) Pimepoeesibaar
Mai kuus Tondi 8A majas ja juunis Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone keldris (Tallinna vanalinnapäevade raames) võimalik osa saada Terateatri pimepoeesibaarist.
Täpsem info avaldatakse jooksvalt.
4) Muusika- ja kunstifestival PIME
27. august toimub Tondi 8A hoovis ja majas kõigile avatud muusika- ja kunstifestival PIME. Tegemist on heategevusliku festivaliga, kus pimedate maja avab linnarahvale uksed. Sündmus toimus esmakordselt 2021. aastal. Käesoleva aasta üritusel esietendub muuhulgas ka ajalool põhinev Terateatri lavastus „Aja pimedad pildid“. Lavastuses kasutatakse pimedate ja vaegnägijate pärimuse kogumisel saadud materjale.