Valge kepi päev

13.10.2018

15. oktoobril tähistatakse üle maailma valge kepi päeva, et juhtida tähelepanu nägemispuudega inimestele ja nende probleemidele. Rahvusvahelise valge kepi päeva puhul korraldab Põhja-Eesti Pimedate Ühing mitmeid üritusi oma majas Tondi 8a ja 15. oktoobri päeval rännaku PPÜ majast Vabaduse väljakule.

  • Kell 11.00- 13.00 avatud keraamika töötuba.
  • Eesti Pimemassööride Ühingu keskuses pakutakse terve päeva jooksul tutvumishindadega järgmisi massaažiliike:

On-site tooli massaaž (15 min. 3,00 eurot)

Segmentmassaaž (30 min. 10,00 eurot)

Hiina TUINA massaaž  (60min. 10,00 eurot)

Klassikaline massaaž (45 min. 10,00 eurot)

Massaaažidele saab registreeruda telefonil 55 616 818.

11.30 kuni soovijaid jätkub - Tervisemõõtmised: veresuhkur, hemoglobiin, kolesterool ja triglütseriidid. Luutiheduse määramine toidulisandite ja vitamiinide  konsultatsioon ja müük Repforce OÜ  esindajad. 

 

  • Selleks, et me ise ja kõik meie ümber teaks, et me oleme olemas, me oleme täisväärtuslikud, korraldab Põhja-Eesti Pimedate Ühing 15. oktoobril rännaku Tondi 8A maja juurest Vabaduse väljakule.

Rännaku pearõhuks on ühistranspordi ligipääsetavus ja toetavate teenuste piisavus.

Oluline! Ootame aktiivset osavõttu. Eelregistreerimine on hädavajalik!

Ootame ka abilisi, kes aitaks nägemispuudega inimestel ohutult linnas liigelda. Kahjuks pole keskkond veel nii ligipääsetav kui võiks.

Rännaku legend: grupp pimedaid soovis minna bussiga Vabaduse väljakule. Kuid oh õnnetust, nad ei saanud kuidagi aru, mis buss peatusesse tuli. Nii tegid nad otsuse minna jala ning veidi linnas ringi vaadata.

Ajakava

Kell 13:00 Kogunemine Tondi 8A maja juures

Riietuge soojalt. Omalt poolt varustame rännakul osalejad Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametilt saadud helkurvestidega ja jope peale tõmbamiseks kollaste ja sobivate kirjadega T-särkidega, kellele üks, kellele teine.

Jagame, kes hoiab plakatit ja teised töökorralduslikud küsimused.

13:20 Rännaku algus. Liigume Tondi 8A maja juurest Pärnu maanteele. Peatume Tallinn-Väikse trammipeatuses ja kinnitame sinna rääkivale trammile tänuplakati

Edasi liigume üle Pärnu maantee viadukti. Vineeri trammipeatuses teeme järgmise peatuse ja  kinnitame ka sinna tänuplakati rääkivale trammile.

14:00 jõuame Superministeeriumi hoone ette.

14:10 – Sotsiaalkaitseministrile pr. Ivale pöördumise üle andmine.

14:20 (orienteeruvalt) suundumine edasi Vabaduse väljaku suunas.

Teel Vabaduse väljakule teeme sisseostu teeäärsest kohvikust. „Kas me julgeme, kas me suudame üksi kohvikus käia, mida teeb kohvikurahvas?“ Mõni takistus võib olla ju ka vaid inimeste endi sees, meie endi sees.

15:00 planeeritud lõpp Vabaduse väljakul. Kas keegi kuuleb fooride häält?

Tagasisõit Tondile. Kui veab, siis rääkiva trammiga.

 

Rännakust tehakse videoülekannet ja fotosid.

Ärge unustage soojalt riietumast, kuigi lubab ilusat ilma!

  • Peale rännakut toimub Tondi 8A saali tee joomine ja muljetamine ning peale seda, algusega 17.30 kontsert.

Kontserdil esinevad: PPÜ puhkpilliorkester, Vello Vart - klarnetil, PPÜ ansambel, Indrek Kaljumäe - kitarril, Olga Aleksjutina - tants, Maarja Haamer - saksofon, Eduard Nekhaev - laul.