Uudised

PPÜ uuendas maja välisvalgustuse

PPÜ uuendas maja välisvalgustuse. Trepikodade ette paigaldati liikumis- ja hämaraanduriga valgustid ning maja ümber ja väravasse prožektorvalgustid. Uute välisvagustite panekuga võeti maha ka vanad amortiseerunud valgustid. Maja õueala on nüüd õhtul ilusti valge. Tööd teostas MP-Projekt OÜ.

Välisvalgustuse uuendamist rahastati osaliselt tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“

 

4 üritust 15. oktoobril, valge kepi päeval

Sel aastal korraldab Põhja-Eesti Pimedate Ühing koostöös kahe muuseumiga, mitme esinejaga ja koos teiega, nägemispuudega inimesed ja nende sõbrad, neli üritust.

Kell 11:00 toimub Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi pargis kirjeldustõlkega tuur skulptuuride aias. Tuur on kavandatud just nii pikana, et sealt jõuab kella 14:00 Arhitektuurimuuseumisse, kus toimub vastvalminud audiogiidi tutvustus ja kirjeldustõlkega tuur näitusel „Uuri ruumi“. Uue näituse avamise puhul pakutakse seal ka veidi snäkke. Mõlemad tuurid on nii nägemispuudega kui ka hea nägemisega inimestele - vahel näeb palju rohkem, kui öeldakse, mida näed.

Sama päeva õhtul algusega kell 17:00 algab kolmas üritus – kontsert ja koosviibimine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu saalis, aadressil Tondi 8A. Ürituse kava allpool.

Neljas üritus „Valge kepi maailm“ toimub aga igal pool ja miks mitte ka neljapäeval või siis laupäeval ja pühapäeval. Põhja-Eesti Pimedate Ühing kutsub üles olema valge kepi päeval nähtaval. Võtkem oma valge kepp või juhtkoer või saatja või nägemine, nii palju kui seda alles on, ning liikugem avalikus ruumis, olgu see siis muuseum, pood, buss või vaid oma kodu ümbrus. Selleks, et teised mõistaks meid, peavad nad teadma, et me oleme olemas, nad peavad meid nägema ja märkama. Kui soovite, võite ka sõpradega koos midagi teha või kuhugi minna.

Põhja-Eesti Pimedate Ühingul oleks väga hea meel, kui te helisalvestaksite oma 15. oktoobri käimist või kirjutaksite pärast, kuidas teil läks, milliste raskustega, rõõmude või üllatustega kohtusite. Ka fotod ja videod on väga teretulnud. Miks mitte ka Facebooki liveülekanne või muud sellist, kui selline võimalus ja soov on. Kui te ei saa välja minna, sest maailm on ideaalsest liiga kaugel, kirjutage sellest, andke ka sellest kindlasti teada! Jagame ja avaldame kirjutisi oma Facebooki lehel, „Kuukiires“, kodulehel ja räägime neile kõrvadele, kes saavad maailma paremaks teha.

Keila-Joa matk 02.10.2021

L 02. oktoobril toimub Keila-Joa matk, matkajuht Clelia Piirsoo.

Omaosalus 3 eurot, kestus 5 tundi.

Palume registreerida e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Registreerimise viimane päev on 30.09.2021.

Balti jaamast väljub buss nr 108 (post nr 1) kell 10:00 ja Keila-Joal oleme kell 10:50.

Tagasi Keila-Joalt toob buss nr 127 kell 16:21, mis jõuab Balti jaama kell 17:09.

Koguneme kell 9:40 Balti jaama trammipeatusse (Kopli suunal).

Retke pikkus on 7 kilomeetrit.

Olete oodatud!

Matka rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Pressiteade - Pimedad hakkavad pärimust koguma

Põhja-Eesti Pimedate Ühing (PPÜ) kuulutab koostöös Eesti Pimedate Liidu, pimedate harrastusteatri Terateatriga ning Eesti Rahvaluule Arhiiviga välja esimese põhjaliku Eesti pimedate ja vaegnägijate pärimuse kogumise, mis kestab 2022. aasta 1. märtsini k.a. Tuleva aasta märtsini oodatakse igas vanuses Eesti pimedatelt ja vaegnägijatelt enda elu kajastavaid tekste ja fotosid, audio- ja videofaile. Tekste võib saata nii eesti kui vene keeles. Täpsem info kogumise nõuete ja teemade kohta on üleval Põhja-Eesti Pimedate Ühingu kodulehel: https://ppy.ee/est/meie-tegemised/pimedate-ja-vaegnagijate-parimuse-kogumine/ 

Male- ja kabevõistlus 2021

Põhja-Eesti Pimedate Ühing koostöös Eesti Pimedate Spordiliiduga kutsub Teid osalema male ja kabe võistlusel.

Koht: Tondi 8a, Tallinn (Põhja-Eesti Pimedate Ühingu ruumid)

Aeg: 24. september - 26. september 2021.a.

Omaosalustasu 2 eurot.

Rohkem infot 5083540 (Kaarel).

Olete oodatud!

Septembrikuust toimuvad huvialaringid PPÜ-s

Keraamika - E kell 14:00 – 17:00, keraamikaklassis. Osamaks Ühingu liikmetele on 3 eurot kord ja mitteliikmetele 8 eurot kord. Kuna grupi suuruseks on maksimaalselt viis inimest, on vajalik eelnev registreerimine meiliaadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Juhendaja Clelia Piirsoo.

Jooga - E kell 13:00 – 14:00, saalis. Ühingu liikmetele on osamaks 4 eurot kuus või 1 euro kord. Mitteliikmetele on osalemistasu 12 eurot kuus. Treener Inge Nelk. Selga panna sportlikud riided, joogamatid on ühingul olemas. Soovi korral võid ka oma mati kaasa võtta.

Ansambli proovid - E kell 17:00 – 18:00, saalis. Juhendaja Liisi Einula.

Lauatennis - E ja N kell 16:00 – 18:00, spordisaalis. Osamaks on 2 eurot kuus. Treener Rein Järve.

Kõhutants - T kell 16:00 – 17:30, saalis. Esimene tund toimub 21.09. ja esimese nelja korra tunni pikkuseks on 1,5 tundi. Osamaks korra eest on 1,50 eurot, hiljem jätkuvad ühe tunnised treeningud. Siis on osamaks 1 euro korra eest või neli eurot kuus. Selga sportlik riietus võis siis idamaine või hoopis pidulik ja kui võimalik puusale sall, meeleolu loomiseks. Jalga suss või sokk, et oleks kontakt põrandaga. Treener on Liina Remmelg.

Male-kabe - T kabe ja R male kell 9:00 – 14:00. Osamaks on 2 eurot kuus. Juhendaja Heiki Sookruus.

Lauatennis - T ja R kell 17:00 – 18:30 toimuvad PPÜ spordisaalis Eesti Pimedate Spordiliidu korraldatud pimelauatennise treeningud. Treener Ališer Hožanijazov.

Käsitööring (kangasteljed) - R, üle nädala, kell 10:00-14:00, käsitööklassis. Grupi maksimaalseks suuruseks on 5 inimest. Vajalik on eelnev registreerimine meiliaadressil ulrika@ppy või telefonil 55570848. Juhendaja Piret Kuutok

Puhkpilliorkestri proovid - R kell 17:30 – 19:00, saalis. Juhendab maestro Vello Loogna.

Ühingu spordisaal

Teisipäeviti kell 12:00 – 17:00 ja neljapäeviti kell 10:00 – 15:00. Teistel tööpäevadel saab spordisaali kasutada vastavalt eelnevale kokkuleppele ühingu töötajatega.

Muusikaline Helidialoog - K 15. ja 29. septembril kell 15:00 – 16:30, saalis. Osamaks on 1 euro. Iga tund keskendutakse erinevale teemale. Helidialoogi kaudu luuakse ühiselt kordumatut muusikat - helisid, mis lähtuvad antud ajahetke inspiratsioonist ja helitekitajast endast. Tundi juhendab Clelia Piirsoo.

Olete oodatud ühingu majja osalema erinevates tegevustes vaid siis, kui oled terve.

Majas palume kanda maski. Käte desinfitseerimisvahendid on vajaduse korral ühingu poolt.

Ringide tegevust toetab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Kõhutants PPÜ-s

Alustame kõhutantsu trennidega. Esimene tund toimub teisipäeval 21.09, algusega kell 16:00 ühingu saalis. Esimese nelja korra tunni pikkuseks on 1,5 tundi. Osamaks korra eest on 1,50 eurot, hiljem jätkuvad ühe tunnised treeningud. Siis on osamaks 1 euro korra eest või neli eurot kuus. Treeneriks on Liina Remmelg. Palume eelnevalt registreerida e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Viimane registreerimise päev on 20.09. Selga sportlik riietus võis siis idamaine või hoopis pidulik ja kui võimalik puusale sall, meeleolu loomiseks. Jalga suss või sokk, et oleks kontakt põrandaga. 

Olete oodatud!

Projekti rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Valgejärve loodusõpperaja matk 22.09.2021

K 22. septembril toimub matk Valgejärve loodusõpperajale. Matkajuht on Clelia Piirsoo.

Omaosalus 7 eurot, kestus 5h.

Palume registreerida e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Registreerimise viimane päev on 21.09.2021.

Väljasõit tellitud bussiga Tondi 8A juurest kell 10:00. Koguneme 15 minutit varem. Tagasisõitu Valgejärvelt alustame kell 16:00. Buss jõuab Tondile orienteeruvalt kell 17:00.

Olete oodatud!

Matka rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

PIME festival avab pimedate maja linnarahvale

Laupäeval, 28.augustil kell 13-18 kutsub Põhja-Eesti Pimedate Ühing oma majas (Tondi 8A, Tallinn) ja hoovis toimuvale heategevuslikule kunsti- ja muusikafestivalile PIME (Pimedate Inimeste Maja Esitlus). Festival toimub koostöös majas tegutsevate ettevõtetega - Blind Sound muusikastuudio, värvi- ja kunstipood Spekter ning ilusalong Ilumari. Festivali eesmärgiks on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) maja ja selles toimuvate tegevuste tutvustamine laiemale üldsusele. Sündmus on tasuta.

Pressiteade:

PPÜ ansambel ja käsitöö Tallinna Vanalinna Päevadel

PPÜ ansambel ja käsitöö Tallinna Vanalinna Päevadel

Reedel, 13. augustil kell 14.00 ja 16.00 esineb Tallinna Vanalinna Päevade raames Loewenschede torni (Kooli tänav 7) juures PPÜ ansambel, Liisi Einula juhendamisel. Samas saab kella 13:00 kuni 18:00 tutvuda ka meie liikmete tehtud ilusa käsitööga (keraamika esemed ja kaltsuvaibad jne). Kauplemine toimub sularahas. Halva ilma korral toimub üritus tornis sees.

Tule ja saa osa toredast üritustest!

PPÜ muusikakollektiivid Tallinna Vanalinna Päevadel

PPÜ muusikakollektiivid Tallinna Vanalinna Päevadel

Tallinna Vanalinna Päevade raames 15. augustil 2021. a. esinevad Musumäel kell 17.00 Põhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkester, dirigendid: Vello Loogna, Lembitu Vaidla, Andre Kangas ja Valdo Rüütelmaa ja PPÜ lauluansambel Liisi Einula juhendamisel ning Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkestri ja Keila linna orkestri rivitrummarid Riina Rüütelma juhendamisel.

Kavas on kergemat laadi muusika.

Ootame kuulama!

PPÜ huvitegevus augustis

Augustis toimuvad järgmised huvialaringid meie majas:

Esmaspäeviti

Ühingu ansambli proovid kell 17.00-18.00, Tondi 8a saalis. Juhendaja Liisi Einula

Teisipäeviti ja reedeti

Male-kabe-  kell 9.00- 14.00, osamaks 2 eurot kuus.Juhendaja Heiki Sookruus

Kolmapäeviti

Puhkpilliorkestri proovid kell 17.00- 18.30,Tondi 8a saalis.Juhendaja maestro Vello Loogna

Ringide tegevust toetab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Olete oodatud meie majja, osalema erinevates tegevustes, kui oled terve. Majas palun kanna maski. Vajadusel käte desifitseerimisvahendid on Ühingu poolt.

Tuletame meelde, et meie Tondi 8a territooriumil on tasuline parkimine. Kui võtad osa mõne ringi tegevusest või osaled muul moel ühingu töös, siis ühingus viibimise ajaks vormistame tasuta parkimise.

PPÜ uuendas kanalisatsiooni lõiku

PPÜ uuendas kõige raskemas seisukorras olnud kanalisatsiooni lõiku Magdaleena tänavalt kuni PPÜ majani. Tööd teostas Watercom OÜ.
Tänud toetajatele!

PPÜ suvised lahtiolekuajad

Head liikmed

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu pere soovib teile suviselt kaunist jaaniaega!

Meie tegevuskeskus, Tondi 8a Tallinnas, on taas avatud 25. juunil.

23. ja 24. juunil on maja pühade ajaks suletud!

PPÜ viimane vastuvõtupäev on 08. juulil ning vastuvõttudega alustame jälle 02. septembril.

Osad ringid alustavad augustist. Palun jälgida jooksvat teavet.

Kohtumiseni tegevuskeskuses!

Teie PPÜ pere