Uudised

Ohutuse koolitus 30.03.2022 Tondil

PPÜ ja NIRK kutsuvad koolitusele „Turvalisuse ja ohutuse alaste teadmiste ja oskuste tõstmine pimedatele ja vaegnägijatele“ kolmapäeval 30.03.2022, Tondi 8a II korrus. Koolitust viib läbi Külli Kärt. Registreeruda saab kahte gruppi, orienteeruv algus kell 10:00 või 10:30 e-posti aadressil jannejerva@gmail.com või telefonil 5575310. Viimane registreerumise päev on 28.03.2022. Koolituse pikkus on üks tund, mis koosneb praktilisest osast ja loengu poolest. Käsitletavad teemad hõlmavad turvalisust kodus ja ohutust liikumisel.

Olete oodatud!

Koolitust rahastatakse tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“.

PPÜ sai 27 pikaajalise kaitstud töötamise (PKT) teenuse kohta

PPÜ sai 27 pikaajalise kaitstud töötamise (PKT) teenuse kohta.

Kui tunnete antud töötamise vastu huvi, siis pöörduge konsultatsiooniks ja sobivuse välja selgitamiseks - Ulrika Tint telefon: 55 570 848 või e-post: ulrika@ppy.ee

PPÜ 100. tegevusaasta

Täna, 3. märtsil 2022. aastal on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu suur juubelisünnipäev, täitub meie 100. tegevusaasta.
Palju õnne meie liikmetele!
Südamlikud tänud vabatahtlikele, annetajatele ja rahastajatele, kes on meie tegevusi aastakümnete jooksul toetanud ja meile kaasa elanud!
Tule osale Põhja-Eesti Pimedate Ühingu juubelisündmustel.

Ohutuse koolitus 09.02.2022 Tondil

PPÜ ja NIRK kutsuvad koolitusele „Turvalisuse ja ohutuse alaste teadmiste ja oskuste tõstmine pimedatele ja vaegnägijatele“ kolmapäeval 09.02.2022, Tondi 8a II korrus. Koolitust viib läbi Külli Kärt. Registreeruda saab kahte gruppi, orienteeruv algus kell 10:00 või 10:30 e-posti aadressil jannejerva@gmail.com või telefonil 5575310. Viimane registreerumise päev on 07.02.2022. Koolituse pikkus on üks tund, mis koosneb praktilisest osast ja loengu poolest. Käsitletavad teemad hõlmavad turvalisust kodus ja ohutust liikumisel.

Olete oodatud!

Koolitust rahastatakse tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“.

PPÜ taskuhäälingu käivitamine

PPÜ taskuhäälingu käivitamine

Põhja-Eesti Pimedate Ühing käivitas oma taskuhäälingu nimega "Lihtsalt pime". Podcast on kuulatav lehel https://lihtsaltpime.ppy.ee/.

Esimene episood on kuulamiseks kättesaadav!

PPÜ jõulutervitus

Põhja-Eesti Pimedate Ühing soovib kõigile kauneid pühi ja meeleolukat aastavahetust!
Uuesti alustame vastuvõttudega 04.01.2022.

P.S. Pühadesoovi all oleva pildi kirjeldus:

Punase katusega kahe väikese aknakesega keraamiline maja. Majakese akendest paistab küünlavalgus ja maja katusele on maalitud orav. 

PPÜ maja territooriumil videovalve

PPÜ maja territooriumil on nüüd videovalve. Oma inimeste ja maja ümbruse turvalisuse tõstmiseks paigaldasime kaks valvekaamerat, mis jälgivad territooriumile sisenemise ala koos väravaga. Tööd teostas Skarabeus Julgestusteenistus OÜ.

Videovalve panekut PPÜ maja territooriumil rahastati tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“.

Sügiskontsert "Põhjamaa - mu sünnimaa" ja Maestro Vello Loogna 80+ 19.11.2021

R 19. novembril kell 18:00 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis sügiskontsert "Põhjamaa - mu sünnimaa", millega tähistatakse Maestro Vello Loogna eelmise aasta 80 juubelit ning kus esinevad PPÜ puhkpilliorkester ja ansambel, Türnpu meeskoor, naiskoor Nõmme, rivitrummarite rühm, helilooja Avo Tamme, Priit Põldma, Ants Nuut jt solistid.

Sissepääs on tasuta.

Kontserdi toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Pääsküla raba matk 10.11.2021

K 10. novembril toimub Pääsküla raba matk. Matkajuht on Clelia Piirsoo. Koguneme kell 10:00 Hiiu bussipeatusesse Nõmmel, Hiiu suund. Osamaks on 2 eurot, kestus 3h.

Registreerida saab e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefoni 555 70848. Registreerimise viimane päev on 08.11.2021.

4 km pikkune rada kulgeb mööda pinnase- ja laudradu läbi erinevate metsatüüpide, üle kanalite ja allikate. Männikupoolses osas asub 10 meetri kõrgune vaatetorn. Rada on kuiva jalaga läbitav igal aastaajal.

Olete oodatud!

Matka rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

PPÜ uuendas maja välisvalgustuse

PPÜ uuendas maja välisvalgustuse. Trepikodade ette paigaldati liikumis- ja hämaraanduriga valgustid ning maja ümber ja väravasse prožektorvalgustid. Uute välisvagustite panekuga võeti maha ka vanad amortiseerunud valgustid. Maja õueala on nüüd õhtul ilusti valge. Tööd teostas MP-Projekt OÜ.

Välisvalgustuse uuendamist rahastati osaliselt tänu kogukondliku turvalisuse 2021. aasta Harjumaa toetusvooru projektile „Pimedate ja vaegnägijate kogukondliku turvalisuse tõstmine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja territooriumil“

 

4 üritust 15. oktoobril, valge kepi päeval

Sel aastal korraldab Põhja-Eesti Pimedate Ühing koostöös kahe muuseumiga, mitme esinejaga ja koos teiega, nägemispuudega inimesed ja nende sõbrad, neli üritust.

Kell 11:00 toimub Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi pargis kirjeldustõlkega tuur skulptuuride aias. Tuur on kavandatud just nii pikana, et sealt jõuab kella 14:00 Arhitektuurimuuseumisse, kus toimub vastvalminud audiogiidi tutvustus ja kirjeldustõlkega tuur näitusel „Uuri ruumi“. Uue näituse avamise puhul pakutakse seal ka veidi snäkke. Mõlemad tuurid on nii nägemispuudega kui ka hea nägemisega inimestele - vahel näeb palju rohkem, kui öeldakse, mida näed.

Sama päeva õhtul algusega kell 17:00 algab kolmas üritus – kontsert ja koosviibimine Põhja-Eesti Pimedate Ühingu saalis, aadressil Tondi 8A. Ürituse kava allpool.

Neljas üritus „Valge kepi maailm“ toimub aga igal pool ja miks mitte ka neljapäeval või siis laupäeval ja pühapäeval. Põhja-Eesti Pimedate Ühing kutsub üles olema valge kepi päeval nähtaval. Võtkem oma valge kepp või juhtkoer või saatja või nägemine, nii palju kui seda alles on, ning liikugem avalikus ruumis, olgu see siis muuseum, pood, buss või vaid oma kodu ümbrus. Selleks, et teised mõistaks meid, peavad nad teadma, et me oleme olemas, nad peavad meid nägema ja märkama. Kui soovite, võite ka sõpradega koos midagi teha või kuhugi minna.

Põhja-Eesti Pimedate Ühingul oleks väga hea meel, kui te helisalvestaksite oma 15. oktoobri käimist või kirjutaksite pärast, kuidas teil läks, milliste raskustega, rõõmude või üllatustega kohtusite. Ka fotod ja videod on väga teretulnud. Miks mitte ka Facebooki liveülekanne või muud sellist, kui selline võimalus ja soov on. Kui te ei saa välja minna, sest maailm on ideaalsest liiga kaugel, kirjutage sellest, andke ka sellest kindlasti teada! Jagame ja avaldame kirjutisi oma Facebooki lehel, „Kuukiires“, kodulehel ja räägime neile kõrvadele, kes saavad maailma paremaks teha.

Keila-Joa matk 02.10.2021

L 02. oktoobril toimub Keila-Joa matk, matkajuht Clelia Piirsoo.

Omaosalus 3 eurot, kestus 5 tundi.

Palume registreerida e-posti aadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Registreerimise viimane päev on 30.09.2021.

Balti jaamast väljub buss nr 108 (post nr 1) kell 10:00 ja Keila-Joal oleme kell 10:50.

Tagasi Keila-Joalt toob buss nr 127 kell 16:21, mis jõuab Balti jaama kell 17:09.

Koguneme kell 9:40 Balti jaama trammipeatusse (Kopli suunal).

Retke pikkus on 7 kilomeetrit.

Olete oodatud!

Matka rahastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Pressiteade - Pimedad hakkavad pärimust koguma

Põhja-Eesti Pimedate Ühing (PPÜ) kuulutab koostöös Eesti Pimedate Liidu, pimedate harrastusteatri Terateatriga ning Eesti Rahvaluule Arhiiviga välja esimese põhjaliku Eesti pimedate ja vaegnägijate pärimuse kogumise, mis kestab 2022. aasta 1. märtsini k.a. Tuleva aasta märtsini oodatakse igas vanuses Eesti pimedatelt ja vaegnägijatelt enda elu kajastavaid tekste ja fotosid, audio- ja videofaile. Tekste võib saata nii eesti kui vene keeles. Täpsem info kogumise nõuete ja teemade kohta on üleval Põhja-Eesti Pimedate Ühingu kodulehel: https://ppy.ee/est/meie-tegemised/pimedate-ja-vaegnagijate-parimuse-kogumine/ 

Septembrikuust toimuvad huvialaringid PPÜ-s

Keraamika - E kell 14:00 – 17:00, keraamikaklassis. Osamaks Ühingu liikmetele on 3 eurot kord ja mitteliikmetele 8 eurot kord. Kuna grupi suuruseks on maksimaalselt viis inimest, on vajalik eelnev registreerimine meiliaadressil ulrika@ppy.ee või telefonil 55570848. Juhendaja Clelia Piirsoo.

Jooga - E kell 13:00 – 14:00, saalis. Ühingu liikmetele on osamaks 4 eurot kuus või 1 euro kord. Mitteliikmetele on osalemistasu 12 eurot kuus. Treener Inge Nelk. Selga panna sportlikud riided, joogamatid on ühingul olemas. Soovi korral võid ka oma mati kaasa võtta.

Ansambli proovid - E kell 17:00 – 18:00, saalis. Juhendaja Liisi Einula.

Lauatennis - E ja N kell 16:00 – 18:00, spordisaalis. Osamaks on 2 eurot kuus. Treener Rein Järve.

Kõhutants - T kell 16:00 – 17:30, saalis. Esimene tund toimub 21.09. ja esimese nelja korra tunni pikkuseks on 1,5 tundi. Osamaks korra eest on 1,50 eurot, hiljem jätkuvad ühe tunnised treeningud. Siis on osamaks 1 euro korra eest või neli eurot kuus. Selga sportlik riietus võis siis idamaine või hoopis pidulik ja kui võimalik puusale sall, meeleolu loomiseks. Jalga suss või sokk, et oleks kontakt põrandaga. Treener on Liina Remmelg.

Male-kabe - T kabe ja R male kell 9:00 – 14:00. Osamaks on 2 eurot kuus. Juhendaja Heiki Sookruus.

Lauatennis - T ja R kell 17:00 – 18:30 toimuvad PPÜ spordisaalis Eesti Pimedate Spordiliidu korraldatud pimelauatennise treeningud. Treener Ališer Hožanijazov.

Käsitööring (kangasteljed) - R, üle nädala, kell 10:00-14:00, käsitööklassis. Grupi maksimaalseks suuruseks on 5 inimest. Vajalik on eelnev registreerimine meiliaadressil ulrika@ppy või telefonil 55570848. Juhendaja Piret Kuutok

Puhkpilliorkestri proovid - R kell 17:30 – 19:00, saalis. Juhendab maestro Vello Loogna.

Ühingu spordisaal

Teisipäeviti kell 12:00 – 17:00 ja neljapäeviti kell 10:00 – 15:00. Teistel tööpäevadel saab spordisaali kasutada vastavalt eelnevale kokkuleppele ühingu töötajatega.

Muusikaline Helidialoog - K 15. ja 29. septembril kell 15:00 – 16:30, saalis. Osamaks on 1 euro. Iga tund keskendutakse erinevale teemale. Helidialoogi kaudu luuakse ühiselt kordumatut muusikat - helisid, mis lähtuvad antud ajahetke inspiratsioonist ja helitekitajast endast. Tundi juhendab Clelia Piirsoo.

Olete oodatud ühingu majja osalema erinevates tegevustes vaid siis, kui oled terve.

Majas palume kanda maski. Käte desinfitseerimisvahendid on vajaduse korral ühingu poolt.

Ringide tegevust toetab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.